Zdraví v každém kousku, radost v každé lahvičce.
Novinka

Černá rýže 1 kg

135 Kč 150 Kč Sleva 10 %
Skladem

Černá rýže 1 kg

Kategorie: Rýže z Thajska

RÝŽE ČERNÁ – RICEBERRY

Černá rýže se stala v posledních letech hitem zdravé výživy nejenom v Asii, ale cestu si razí i v Evropě a USA. Je to jedna z nejdůležitějších super potravin dneška. Důvodem jsou její vynikající nutriční vlastnosti, které umožňují její konzumaci pravidelně. Černá rýže je vhodná pro diabetickou dietu s v Thajsku její konzumaci doporučují diabetikům odborné lékařské společnosti ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví. Důvodem je její nízký glykemický index a vysoký obsah antokyanů, které mimo jiné chrání buňky před poškozením vysokým obsahem cukru v krvi a tím sekundárním potížím se zrakem, či končetinami (neuropatie, diabetický vřed atd.) Černá rýže je velmi vhodnou součástí diety pro pacienty s kardiovaskulárními problémy pro vysoký obsah antioxidantů a dalších důležitých prvků jako železo, zinek a další.

Černá rýže je velmi vhodná při redukční dietě, kvůli nejnižšímu obsahu kalorií ze všech druhů rýže. Dále obsahuje vlákninu a řadu antioxidantů. Její skvělé nutriční vlastnosti byly známé již ve staré Číně, kde jí směl konzumovat pouze císař a nejvyšší šlechta a vládní úředníci. Proto se jí tehdy říkalo „zakázaná“ rýže.

Složení : Rýže černá dlouhozrnná pololoupaná

Výživové údaje na 100g výrobku: Energetická hodnota/Energia: 1548 kj/370 kcal, Tuky: 3,2g, z toho nasycené/nasýtené mastné kyseliny: 0,9g, Sacharidy: 76g, z toho cukry: 1,3g, Vláknina: 4,3g, Bílkoviny/Bielkoviny: 8,6g, Sůl/Sol: 0,01g.

Skladování: V suché místnosti při teplotě do 25 C a relativní vlhkosti do 70%

Návod na použití: Rýži propláchněte a vařte minimálně v dvojnásobném množství vody asi 30 minut

Vyrobeno a baleno: Thailand/Thajsko

Hmotnost: 1Kg/1000g

Země původu: Thajsko

Zemědělská produkce mimo EU

Vakuové balení